Вторник, 21 мая, 2024

История телевидения Британской Колумбии

За останні кілька століть життя людини значно покращилося та осучаснилося, пише vancouver-future. Важко посперечатися з тим, що в цьому процесі неабияку роль зіграв технічний розвиток. Адже саме з появою численних гаджетів та приладів ритм людського буття вийшов на новий рівень. Зокрема, цілком справедливо можна сказати, що вирішення простих і буденних завдань стало значно легшим та більш швидким.

Одну з найважливіших ролей у життєдіяльності суспільства грає телебачення. Причому такий статус воно набуло майже відразу після своєї появи. Адже люди буквально не розлучаються із телевізором. І це зовсім не означає, що вони дивляться його цілодобово й безперервно. Звичайно, ні. Просто багато хто включає цей «чарівний» прилад, коли займається своїми справами, і так він служить чимось на кшталт фону.

Однак, так чи інакше, людям все одно властиво звертати увагу на те, що говориться з екранів телевізорів, і яка інформація доноситься звідти.

Але телебаченню, як і всьому іншому на нашій планеті, судилося звідкись з’явитися. І якщо не говорити про виникнення цього дивовижного явища в рамках усієї земної кулі, а лише його конкретного регіону, то справедливо звернути увагу на наступне.

Справа в тому, що якщо мати на увазі історію телебачення якоїсь конкретної країни або її області, то цілком зрозуміло, що там мовлення з’явилося завдяки певним телестанціям. Саме вони, по суті, є творцями історії телебачення конкретної місцевості.

Якщо говорити про Британську Колумбію, то її телевізійне мовлення відрізняється захоплюючою історією, насиченою величезною кількістю воістину дивовижних подій. Напевно, таких перетворень, змін та трансформацій, як телестанції цієї провінції, не переживала жодна інша канадська станція. Тому що, починаючи детально вивчати історію розвитку телебачення Британської Колумбії, ви неминуче зіткнетеся з безліччю дат та подій. Ну, а вони, в свою чергу, в широкому сенсі і являють собою ту саму повномасштабну «телевізійну історію».

СНАN-DТ є ванкуверською телевізійною станцією. Вона – справжній флагман телебачення всього західного узбережжя.

Тому минуле цієї станції, по суті, являє собою історію телебачення Британської Колумбії. Однак це «минуле» є настільки насиченим і багатим, що часом виникає відчуття повної дезорієнтації в хронології. Проте ми постаралися логічно систематизувати всі події, щоб читачеві було легше у всьому розібратися.

І в нашому матеріалі, з посиланням на globalnews.ca, ми розповімо докладніше про дивовижну та захоплюючу історію телебачення Британської Колумбії.

Створення станції

31-го жовтня 1960-го відбувся перший вихід в ефір згаданої станції. Вона була заснована Арт Джонс Вантел Бродкастінг. І спочатку вона була незалежною станцією.

У 1961-му власник купив для неї кілька передач у СТВ. І в 1965-тому відбулося офіційне приєднання станції до мережі.

Переїзд

Спочатку місцем розташування станції була тимчасова студія в центральній частині Ванкувера. Але в 1962-му вона переїхала на свою постійну студію.

Після того, як було запущено станцію, почалася активна установка її релейних передавачів територією провінції.

Новий власник

1963-й ознаменувався покупкою місцевим підприємцем Френком Гріффітсом СНАN-DТ. Таким чином у станції з’явився новий власник.

Цей період запам’ятався трансляцією деяких передач СТВ.

До речі, взимку 1981-го станція перетворилася на постійну філію СТВ із збереженням змінного графіка.

Продаж частки

Справедливо зазначити, що Вестерн Бродкастінг Ком’юнікейшнз пізніше вирішила зробити продаж міноритарної частки на користь Селкирк Ком’юнікейшнз.

1986-й запам’ятався відкриттям Бродкастінг Ком’юнікейшнз повнофункуіонального павільйону на Ванкувер Експо.

За допомогою павільйону Бродкастінг Ком’юнікейшнз відвідувачі виставки могли стати безпосередніми учасниками роботи телестанції. Зокрема, йдеться про випуск новин та телевізійних програм.

До речі, павільйон використовувала радіостанція, щоб висвітлювати всю виставку.

Зміни

Важливо звернути увагу на те, що ще в 1971-му СНАN почала неофіційне використання бренду Бродкастінг Ком’юнікейшнз.

1973-й ознаменувався перетворенням Бродкастінг Ком’юнікейшнз на офіційний бренд СНАN.

Згодом під брендом Бродкастінг Ком’юнікейшнз виходили випуски новин.

Велика філія

Справедливо зазначити, що СНАN на той час була однією з найбільших філій СТВ.

Тому багато років йому вдалося зберігати статус справжньої опори канадського телебачення.

Загострена ситуація та договір

До 1997-го СНАN була володарем провінційних прав на популярні серіали, які їй продавала материнська компанія CFТО.

Але ж рік ознаменувався загостренням ситуації. Причиною цього стало придбання CFТО ліцензії на те, щоб керувати новоствореною ванкуверською телестанцією. Крім цього, ним було прийнято рішення про перенесення туди найпопулярніших передач СНАN.

CFТО вдалося стати власником контрольного пакету акцій СТВ.

Пізніше СНАN та СТВ підписали тривалий договір. Його термін закінчувався у 1999-тому. Але згодом його продовжили до 2001-го.

Однак важливим є те, що згаданий договір передбачав те, що СНАN могла здійснювати трансляцію виключно базового графіка СТВ.

Станції необхідно було заповнювати ефір за допомогою своїх місцевих випусків новин та низькопрофільних програм.

Крім цього, справедливо зазначити, що деякі передачі СНUM також періодично показували на СНАN.

Важлива подія

6-го червня 2000-го сталася ще одна важлива подія в історії канадського телебачення.

Справа в тому, що Канвест Глобал Ком’юнікейшнз купила всі станції WІС. А це означає, що СНАN стала загальноглобальною станцією для Британської Колумбії.

На той час СНАN вже займалася мережевим керуванням за допомогою ста передавачів. Вони охоплювали територію майже всієї провінції. І протягом тридцяти років вона була домінуючою станцією новин провінції.

Закінчення терміну договору

Однак у 2001-му закінчився термін договору СНАN та СТВ. А це спричинило настання серйозних змін у всьому телебаченні провінції.

Так, СТВ разом із СНАN стали власністю СІVТ.

При цьому всі перемикачі залишилися у СТВ (залежно від кабельних та супутникових покриттів, що дозволяло охоплювати решту провінції). Причиною цього було те, що СТВ не хотів проводити встановлення ретрансляторів до інших провінційних регіонів.

Наступні трансформації

СНАN вдалося зберегти за собою право на багато програм, які транслював СТВ. Причому йдеться про найбільш популярні передачі.

Пізніше більшість акцій СКVU також перейшла до СНАN. А СКVU на певний період перетворився на незалежну станцію, де транслювали передачі, що надаються СНUM.

Потім ця станція перейшла у власність та управління СітіТВ. І це сталося згодом, коли пройшло схвалення продажу СНUМ.

Важливо зазначити, що після всіх цих змін багато програм СНАN, які раніше поставлялися WIC, стали частиною запущеної системи Канвест СН. А потім вони взагалі опинилися в СНЕК.

Згодом станцію перейменували на СН Ванкувер Айленд.

А в 2007-му їй дали нову назву, — СНЕК Ньюз.

Після цього запустили станцію СНNU, а станція Ньюнет, яка належала СНUM, здійснила свій запуск трохи пізніше.

Фото: wikipedia

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.